26.10.2022

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst". Stačí 20 minut denně. Každý den.

Celé Česko čte dětem bylo založeno v roce 2006. Více než 4.000 škol, školek, knihoven, rodinných a mateřských center, měst, obcí, nemocnic či jednotlivců se online registrovalo a přihlásilo k myšlence o důležitosti předčítání dětem.

O ČTENÍ DĚTEM V NAŠÍ ŠKOLCE

I v naší školce chceme rozvíjet čtenářskou gramotnost a hlavně probouzet zájem dětí o knížky.

Co pro to děláme:

• Denně dětem čteme před spánkem a odpočinkem
  • Vytváříme ve třídách čtenářské koutky
  • Chodíme s dětmi do knihovny
  • Užíváme knížky v činnostech vedoucích k rozvíjení poznání, získávání nových informací, objevování rozmanitostí světa
  • Zveme spisovatele knih pro děti k autorskému čtení
  • Zveme rodinné příslušníky ke čtení dětem ve školce
  • Knížky jsou nám inspirací v mnoha činnostech - dramatických, badatelských, výtvarných

Co plánujeme: Výstavu dětských ilustrací, pohádkovou noc ve školce